Wkłady kominkowe z wymuszonym obiegiem powietrza

Sierpień 20, 2009

Wkłady kominkowe z wymuszonym obiegiem powietrza
Kominek w domu to nie tylko element wystroju wnętrza, ale także urządzenie grzewcze, które możemy wykorzystać do ogrzania pomieszczeń.

Wśród produkowanych przez firmę Kornak wkładów kominkowych i pieców grzewczych na szczególną uwagę zasługuje kaseta kominkowa
oznaczona nr 1.

Jest to oferta przeznaczona głównie dla osób kupujących dom na rynku wtórnym, wybudowany kilka lat temu, w którym poprzedni właściciel korzystał z kominka tradycyjnego z otwartym paleniskiem. Zakładając, że kominek jest solidny i wykonany z dobrej jakości kamienia, chcielibyśmy, oprócz walorów estetycznych, odzyskać jeszcze ciepło powstałe podczas spalania drewna.

Kaseta kominkowa o symbolu nr 1 to rodzaj wkładu o żeliwnym korpusie, osłoniętym obudową z blachy, z zamontowanymi elektrycznymi wentylatorami w jego dolnych rogach. W przedniej ramie, nad drzwiczkami z szybą żaroodporną, umieszczone są otwory, którymi ogrzane powietrze zostaje wydmuchane do pomieszczenia. Zadaniem wentylatorów jest zasysanie chłodnego powietrza z pomieszczenia. Nagrzewa się ono krążąc w przestrzeni między żeliwnym korpusem, a obudową z blachy. Proste i skuteczne.

Zaletą tego rozwiązania, jest to, że nie musimy rozbierać istniejącego kominka. Wystarczy, że w palenisko wsuniemy kasetę, a otrzymamy urządzenie dające ciepło. Możemy też, powstałą część ciepła skierować do pomieszczeń sąsiadujących z salonem kominkowym.

Kaseta to idealne rozwiązanie, gdy z tradycyjnego kominka chcemy zrobić kominek grzewczy z wkładem. Góra kasety jest płaska, tak by można ją było bez problemu wsunąć w palenisko.

więcej na :
http://www.muratordom.pl/instalacje/wklady-kominkowe-z-wymuszonym-obiegiem-powietrza/wklady-kominkowe-z-wymuszonym-obiegiem-powietrza,7054_3261.htm

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: